Upadłość konsumencka po transformacjach

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie zauważalne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej aktualnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem napomknąć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, przeczytaj recenzję gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. W tej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, iż ten kierunek będzie się utrzymywał. Masa osób (przede wszystkim tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich słusznym wyjściem.

Można powiedzieć że, na tak zbudowane pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zainicjować życie o przysłowiowego zera (należałoby, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się częstokroć z licytacją majątku, jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *